Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak jsme točili videoklip na Angelinu - part II.

3. 11. 2014 12:30:00
Asi v půl osmé jsem se probudil. Naspal jsem 3 hodiny, ale adrenalin z připravovaného klipu a zodpovědnost "hlavního vedoucího", který má finální vizi, mě příjemně vytáhl z postele. Dychtivě jsem vykoukl z okna. Oddechl jsem si, s vírou, že přeci jen si někdo nahoře řekl:"Hele, už jsme ho zkoušeli dost, myslí to vážně, tak ho teda podpoříme", a poslal mi avízované slunečné počasí. Teď do sprchy, hezky prohřát, vydrbat, umýt hlavu, aby v klipu nebyl umaštěnej sedlák. Vyfoukat, obléct, sbalit a na snídani. Postupně se začali vyhrabávat i mí spolunocležníci. Šel jsem jako předvoj, trochu poklidil v místnosti u krbu, aby se neřeklo, že jsme byli hluční a ještě nechali bordel. A to už jsm potkal paní z penzionu, co nám šla dělat snídani.

Snídaně byla milá a za 50 kč bohatá. Dokonce jsme dostali domácí vajíčka! No luxus. Pak už rozloučení a telefon Milanovi, který avízoval, že kluci už přijíždějí do Doupěte. Telefonem jsem ověřil, zda se sešla druhá část štábu - Mirka, kamerák a kluci - v Praze a jestli už jsou na cestě. Byli. Vytáhl jsem Shadynku z kůlny, zbytek sedl do Mustanga a vyrazili jsme-směr Doupě.

U venkovního motorkářského bistra Kokorel, části Doupěte už jsem zdálky viděl asi 4 motorky. Jádro podpory utvářeli Kuba Sajdl, Luděk Sigmund, Roman Machala a samozřejmě Milan David, šéf Doupěte. Přivítali jsme se, zavolal jsem frakci 2, která už byla naproti u benzínky. Postupně začali přijíždět další motorkáři. Dorazili Radek Zeman s trojkolkou, Matin Zita s Drobkem. Obavy z nedostatku lidí se rozplývaly s každou další motorkou. Jasně. Nebyla to ještě kolona, ale už by se z toho dalo přinejhorším nějak vylhat...

Ranní pohled z penzionu Kachlička

Přednesl jsem klukům předákům svojí vizi, a šli jsme hledat vhodné místo. Kuba nás zavedl na uzavřenou silnici, kde jsme natočili první obraz. Pak následoval další s motorkami. Naše Angelina Mirka se převlékla do slušivých barových šatiček, fotoaparáty začaly cvakat, Kuba a Luděk zorganizovali skupinu asi 20ti dorazivších motorkářů a zavedli nás na cestu. Kameraman Pája seděl na trojkolce za Radkem a točil jízdu. Kluci skvěle spolupracovali, Kuba a Luděk organizovali motorkáře, točili jsme kus jízdy natřikrát, plus scénu se stopováním a nasedáním.

Motorkáři nabírají Angelinu

Poté jsme jeli nazpět do Doupěte. Tam už se motorky nakupily, stavil se i Had s partou motorkářů. Využívali jsme co se dalo, každý záběr byl dobrý. Někdo spolupracoval, někdo si to točil na telefon, někdo se smál... ale především nikdo neprudil. Naši motorkáři odjeli na vyjížďku, my jeli kousek s nimi kvůli záběrům. Roman vzal kameramana do auta, ten z kufru kombíku točil. Za městem jsem se odpojil, cítil jsem jak se Mirka klepe zimou. Nemělo cenu jí dál trápit a riskovat nachlazení. Užila si holka dost. Takže zpět do Doupěte. Pauza, nedojedený guláš, naverbovat další motorkáře, natočit příjezd do klubu.

Začala mi zlobit motorka. Udělali jsme první záběry včetně mě a další jeli jen kluci. Roztlačil jsem jí, ale cítil jsem problém. Pak už nechtěla jet vůbec. Pochopil jsem, že své jízdy jsem pro ten den dotočil, ale to nevadilo. Teď bylo potřeba dodělat obrazy. Mezi motorkáři se ukázali další co spolupracovali. V obrovské hale sice bylo těžké organizovat popíjení motorkářů u baru. Nebylo jich tolik a nesoustředili se na daná místa. Cítil jsem, že jsme na hraně, byl jsem rád že spolupracovali a už jsem je nechtěl "prohánět". Tak jsme se soustředili více na detaily a dotočili zbývající scény a i za pomoci "Hellboye" Jirky, chlapíka dokonale vystylovaného včetně svého Harleye do podoby filmové postavy. Následovaly dotáčky odříkávání textu v češtině i v angličtině. Měl jsem taháky, ale nechtěl jsem je hledat a lepit kdesi, a navíc jsem se chtěl dívat do kamery. Tady se mi hodilo, že jsem se anglickou část memoroval za jízdy předešlý den.

Asi v 19.00 večer padla poslední "klapka" a bylo hotovo.

Śtáb se pomalu balil. Holky s Mustangem už byly pryč a k nelibosti jsem zjistil, že i s mýma botama, tričkama a zateplenýma kalhotama ve kterých jsem měl jet do Prahy. Nevadilo. Adrenalin mě hřál. Zbývala otázka co motorka. Vize, že odjedu do Prahy a pro motorku přijedu s dodávkou byla neklákavá. Pak mě napadla spásná myšlenka zatřást jí a poslouchat, jestli nějak nezmizel benzín, taková blbost... Ventil přívodu byl totiž v poloze normální. Během cukání jsem ho přepnul na rezervu, ale ani tak se nic nedělo. Přídavná světla mi navíc trochu ojela baterku takže start už jen roztlačením. Ale fakt to vpadalo na sucho. Sirkou jsem svítit nechtěl. No zkrátka, dotlačil jsem jí k pumpě, nabral a už z kopečka motorka vesele chytla a vyrazila. Strašlivě se mi ulevilo. Jasně, připadal jsem si trochu jako trouba, ale tu věc s ventilem jsem dodnes nevyzkoumal, proč se to jako stalo. Ale to bylo jedno. Udělali jsme společnou fotku, rozloučili jsme se spolu se štábem, postupně odjeli i kluci, ke kterým jsem cítil velkou vděčnost. Nenechali mě v tom a přijeli. O to více mě potěšil Radek s trojkolkou, který odjel už odpoledne, protože měl porouchaná světla, ale i tak dorazil. Co jsem nevěděl, že až z Prahy. Jen tak, tam a zpátky, aby mě podpořil. To bylo opravdu milé.

V Doupěti jsme zbyli čtyři plus dva psové E-mailík a Indy. Popili jsme lehce, já se pak odporoučel na pohovku a tak nějak zaslouženě a spokojeně usnul... Druhý den mě čekala cesta v mrazu zpět do Prahy a několik schůzek.

www.janvytasek.com

Autor: Jan Vytásek | pondělí 3.11.2014 12:30 | karma článku: 8.70 | přečteno: 353x

Další články blogera

Jan Vytásek

Píseň o ztrácení (a nalézání) na prvního Máje

Obejměte ty co máte. Právě dnes je na to zvláště vhodný den. Pokud někoho máte, představte si jaké by to bylo, kdyby tu pro Vás už nechtěl být a slova téhle písně byla ta Vaše...

1.5.2016 v 10:00 | Karma článku: 4.82 | Přečteno: 104 | Diskuse

Jan Vytásek

Boby Championky, retro oteplováky a mír...

Oheň v krbu vesele praská. Zasněžená krajina vábí klidem a čas se zastavil. Moje relaxace a útěk po prosinci tradičně adresuje horskou vesnici s populací v řádu desítek, možná stovek.

26.1.2016 v 15:00 | Karma článku: 4.69 | Přečteno: 222 | Diskuse

Jan Vytásek

Slyšeli jste o Angelině? Aneb natáčení klipu part III.

Je zvláštní navazovat dílem III. na příspěvek, co jsem dopsal před bezmála před rokem. Psal jsem v něm detailně o vzniku videa "Angelina", které jsme točili v Motorkářském Doupěti Humpolec. A byla to story!

27.10.2015 v 13:12 | Karma článku: 4.77 | Přečteno: 238 | Diskuse

Jan Vytásek

Kuriózní žádost o ruku a dojetí na Staromáku

Kuriozní večer, jeden z mnoha, přesto zvláštní. Sedím ve svém oblíbeném Satelitu s kamarádem Jirkou, popíjíme Viléma. Silné pivo. V tom pípne smska.

22.5.2015 v 16:00 | Karma článku: 7.23 | Přečteno: 414 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Aleš Pawlus

Neboj.

Nemůžu nenapsat pár slov o tom, co se mi nedávno stalo. A stalo se mi to velmi fajn, neboli fajně..

22.6.2017 v 18:31 | Karma článku: 9.81 | Přečteno: 191 | Diskuse

Jiří Turner

Snový svět Františka Skály

Nevíte, jak se dostat do kouzelného, snového a pohádkového světa? Není to těžké, stačí v Praze nasednout na metro „A“ dojet na stanici Malostranská a hned po výstupu zahnout vpravo ke vchodu do Valdštejnské jízdárny.

22.6.2017 v 12:14 | Karma článku: 7.10 | Přečteno: 151 | Diskuse

Karel Sýkora

Moudrý citát XCVII.

Milada Horáková byla česká politička, oběť justiční vraždy během komunistických politických procesů v 50. letech minulého století za vykonstruované spiknutí a velezradu.

22.6.2017 v 9:12 | Karma článku: 4.84 | Přečteno: 85 |

Richard Mandelík

Ensemble Inégal souhrnně v prvé polovině roku 2017

Zde shrnuji všechny své jarní zážitky s tímto sympatickým souborem, včetně koncertu na Pražském jaru. Už leccos z toho se objevilo v bulletinech o koncertech, které na prvních stránkách novin nebudou.

22.6.2017 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Karel Sýkora

Připomínáme si památku zavražděné političky Milady Horákové a dalších obětí komunismu

Památku zavražděné političky Milady Horákové a dalších obětí komunismu připomíná týdenní kampaň, kterou zahájila platforma Bez komunistů.cz. Vyvrcholí za týden výtvarným happeningem v Praze na Kampě.

21.6.2017 v 21:41 | Karma článku: 6.76 | Přečteno: 85 |
Počet článků 42 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 361

Zpěvák, skladatel, muzikant, někdejší recepční či soukromý řidič "sociální" pracovnice, muž mnoha povolání, filosof, spisovatel, blogger, motorkář, snílek na cestách a na cestě za poznáváním, zážitky a příběhy...

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.